Seo tools

www.szukamywas.pl - Forum dyskusyjne: Ministerstwo chce współpracy szpitali z policją
Kwiecień 22 2021 00:59:03
Nawigacja
· Start
· Forum
· Regulamin
· Plakaty do pobrania
· Pinterest
· Kanał Youtube
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 138
· Najnowszy użytkownik: aga__0145
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ministerstwo chce współpracy szpitali z policją
kaktus
http://www.tvn24....32262.html

Ministerstwo Zdrowia chce, by szpitale miały obowiązek współpracy z policją w przypadku poszukiwania osoby zaginionej. Rozwiązanie takie przewiduje projekt noweli ustawy o działalności leczniczej, skierowany właśnie do konsultacji.

Współpraca ta realizowana miałaby być w dwojaki sposób. Szpitale miałyby obowiązek przekazywania policji informacji o przyjęciu określonych grup pacjentów oraz obowiązek udzielania informacji o pacjencie w zakresie niezbędnym do realizacji zadań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych.

Obowiązek poinformowania policji o przyjęciu pacjenta dotyczyłby pacjentów małoletnich, z których przedstawicielem ustawowym nie można nawiązać kontaktu oraz pacjentów, których tożsamości nie można ustalić albo potwierdzić na podstawie dokumentów.

Specjalny numer

W projekcie proponuje się wskazanie, że informacja o przyjęciu osoby do szpitala będzie podawana na określony przez policję numer telefonu, faksu lub poczty e-mail. Zwolni to, jak zaznaczono w uzasadnieniu projektu, pracowników szpitala z każdorazowego ustalania właściwego adresata informacji, co wymaga dużego nakładu czasu i pracy; z drugiej zaś strony zapewni, że informacja dotrze bez zbędnej zwłoki do właściwej osoby w policji. Drugi sposób współpracy polegałby na udzielaniu informacji o osobie poszukiwanej (osobie, nie jej stanie zdrowia – jak zaznaczają autorzy projektu) przez podmioty wykonujące działalność leczniczą. (http://www.tvn24.pl)
"Jestem bardzo cierpliwa pod warunkiem, że wyjdzie na moje"
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.24 - 23 zapytań MySQL 6,189,167 unikalnych wizyt