Seo tools

www.szukamywas.pl - Forum dyskusyjne: Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP.
Kwiecień 17 2021 08:08:05
Nawigacja
· Start
· Forum
· Regulamin
· Plakaty do pobrania
· Pinterest
· Kanał Youtube
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 138
· Najnowszy użytkownik: aga__0145
Zobacz temat
www.szukamywas.pl » Rady dla rodzin i "zaginionych z wyboru" » Warto wiedzieć
 Drukuj temat
Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP.
nick60
Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP to komórka wyodrębniona w strukturze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji.
Centrum zostało powołane do życia dnia 17 kwietnia 2013 r. Decyzją nr 147 Komendanta Głównego Policji z dnia 15 kwietnia 2013 r. w sprawie Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP.
Powołanie i funkcjonowanie CPOZ miało na celu zwiększenie skuteczności i efektywności działań Policji w zakresie poszukiwań osób zaginionych. Osiągnięciu tego założenia służą następujące działania:
wdrożenie nowoczesnych i innowacyjnych technologii w procesie poszukiwań osób i w konsekwencji zwiększenie profesjonalizmu działań Policji;
wsparcie pracy jednostek Policji na terenie całego kraju w zakresie technicznym, informacyjno-logistycznym i osobowym, m. in. dzięki wykorzystaniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań KGP;
koordynacja współdziałania służb i instytucji zajmujących się poszukiwaniem osób zaginionych;
szybka i skuteczna organizacja obiegu informacji, usystematyzowana i sprawna organizacja działań w przypadku zaginięć dzieci, osób kategorii pierwszej oraz innych zaginięć;
systemowe, ukierunkowane szkolenia policjantów komórek ds. poszukiwań jednostek organizacyjnych Policji w kraju.
Kilkunastoosobowy zespół fachowców CPOZ na bieżąco monitoruje i analizuje sprawy zaginięć osób prowadzone przez jednostki Policji w kraju, a w trudnych przypadkach bezpośrednio włącza się w działania poszukiwawcze. Służy wsparciem eksperckim i analitycznym w sprawach dotyczących osób zaginionych kategorii I, w sprawach wielowątkowych, o dużym stopniu skomplikowania lub będących w szczególnym zainteresowaniu mediów.
Jednym z najistotniejszych zadań CPOZ było stworzenie nowoczesnej infrastruktury organizacyjno-technicznej umożliwiającej wprowadzenie i obsługę systemu „Child Alert” w Polsce na najwyższym europejskim oraz światowym poziomie. 20 listopada 2013 r. Polska ogłosiła gotowość operacyjną systemu "Child Alert". Ideą systemu jest natychmiastowe zaalarmowanie społeczeństwa o prowadzonych poszukiwaniach zaginionego dziecka, gdy z okoliczności zaginięcia wynika, że życie, zdrowie lub wolność dziecka jest lub może być zagrożone. CPOZ wyposażone zostało w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie, którym jednostki w kraju nie dysponują. Niezwykle przydatnymi narzędziami wykorzystywanymi w poszukiwaniach stają się nowoczesne systemy zarządzania mapami czy bezzałogowy wielowirnikowiec, wyposażony w GPS, kamerę full HD z szerokim kątem widzenia. Urządzenie można sterować zdalnie i bez trudu zastępuje w poszukiwaniach śmigłowiec. W krótkim czasie umożliwia przeszukanie ogromnego terenu, niejednokrotnie trudno dostępnego.

policja.pl
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.10 - 23 zapytań MySQL 6,170,255 unikalnych wizyt