Seo tools

www.szukamywas.pl - Forum dyskusyjne: Child Alert w Polsce - System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka.
Kwiecień 12 2021 21:30:30
Nawigacja
· Start
· Forum
· Regulamin
· Plakaty do pobrania
· Pinterest
· Kanał Youtube
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 138
· Najnowszy użytkownik: aga__0145
Zobacz temat
www.szukamywas.pl » Rady dla rodzin i "zaginionych z wyboru" » Warto wiedzieć
 Drukuj temat
Child Alert w Polsce - System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka.
nick60
"FAQ (najczęściej zadawane pytania)

CZYM JEST CHILD ALERT?
Child Alert (CA) to system „alarmowy”, który wspomaga poszukiwania zaginionego dziecka. Polega na szybkim informowa niu społeczeństwa - za pośrednictwem wszystkich dostępnych mediów – o zaginionym/uprowadzonym dziecku. Policja przygotowuje specjalny komunikat, którego treść zawiera podstawowe dane na temat zdarzenia i zaginionego dziecka. Zaznaczony w nim telefon alarmowy 995 pozwala na natychmiastowy kontakt z Policją osoby będącej w posiadaniu ważnej informacji o zaginionym dziecku. Im więcej ludzi wie o zaistniałej sytuacji, tym większa szansa na odnalezienie dziecka.

CZY CHILD ALERT JEST URUCHAMIANY ZA KAŻDYM RAZEM GDY ZAGINIE DZIECKO?
Każde zaginięcie osoby powoduje prowadzenie przez Policję działań poszukiwawczych. Ale nie każde zaginięcie uruchamia Child Alert. Aby ten system alarmowy został uaktywniony muszą być spełnione ściśle określone kryteria (zawarte na naszej stronie internetowej w zakładce „Child Alert w Polsce”).

PO JAKIM CZASIE OD ZAGINIĘCIA URUCHAMIA SIĘ CHILD ALERT?
Policjant przyjmując zawiadomienie o zaginięciu dziecka jednocześnie analizuje wszystkie dostępne informacje związane z zaginięciem pod kątem zasadności uruchomienia systemu Child Alert. Gdy okoliczności zdarzenia wypełniają wszystkie kryteria alertu - decyzja o uruchomieniu CA podejmowana jest NIEZWŁOCZNIE. Im mniej czasu upłynie od zaginięcia dziecka do uruchomienia systemu, tym większa szansa na jego odnalezienie.

KTO DECYDUJE O JEGO WŁĄCZENIU?
Włączenie alertu następuje na wniosek jednostki prowadzącej poszukiwania zaginionego dziecka. Taki wniosek trafia do Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Decyzję o uruchomieniu systemu Child Alert oraz o przygotowaniu specjalnego komunikatu o zaginięciu dziecka podejmuje Naczelnik Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej KGP pełniący jednocześnie funkcję szefa CPOZ, samodzielnie lub po konsultacji z doraźnie powoływanym w tym celu zespołem doradczym.

CO, JEŚLI DZIECKO NIE ZOSTANIE ODNALEZIONE W TRAKCIE TRWANIA CA?
System Child Alert jest systemem WSPARCIA poszukiwań zaginionych dzieci, narzędziem „pomocniczym”. Nieodnalezienie dziecka w trakcie trwania Child Alertu nie powoduje zamknięcia poszukiwań. Niezależnie od funkcjonowania Child Alert, Policja zgodnie z Zarządzeniem nr 124 KGP z dnia 4 czerwca 2012 r. jest zobowiązana do wykonywania szeregu czynności zmierzających do odnalezienia poszukiwanego dziecka.

CZY POWINIENEM DZWONIĆ NA NR 995 NAWET, JEŚLI NIE JESTEM CAŁKOWICIE PRZEKONANY, ŻE MOJE INFORMACJE MOGĄ POMÓC?
W przypadku zaginięcia dziecka i uruchomienia Child Alert - KAŻDA informacja jest ważna. Nawet, gdy nie jesteś przekonany, że Twoje informacje mogą się przydać, zadzwoń na numer 995, przekaż je Policji. Każda taka informacja jest skrupulatnie analizowana i sprawdzana. Może okazać się pomocna w odnalezieniu dziecka. Natomiast jej przemilczenie może odebrać szansę na szybkie i skuteczne działanie osób zaangażowanych w poszukiwania.

CZY MOGĘ ZAMIAST DZWONIĆ NA NUMER 995, PRZEKAZAĆ NAPOTKANEMU POLICJANTOWI INFORMACJE, KTÓRE UZNAM ZA PRZYDATNE W SPRAWIE?
Przekazanie informacji na temat zaginionego dziecka pod numer 995 podczas trwania Child Alert jest najprostszym i najszybszym sposobem komunikacji w takiej sytuacji. Jednakże przekazanie informacji napotkanemu policjantowi jest również właściwym zachowaniem.
W czasie trwania Child Alert wszystkie jednostki organizacyjne Policji, a tym samym wszyscy policjanci, zobowiązani są do zbierania informacji na temat zaginionego dziecka i przekazywania ich do Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP.

CZY POSZUKIWANE BĘDĄ ZA POŚREDNICTWEM CA TAKŻE POSZUKIWANIA NASTOLATKÓW, KTÓRZY UCIEKAJĄ Z DOMU?
Nastolatkowie, którzy uciekają z domu rodzinnego są osobami zaginionymi w myśl zapisów Zarządzenia nr 124 KGP. W celu ich odnalezienia prowadzone są działania poszukiwawcze, zgodnie z przyjętymi procedurami. Natomiast wszczęcie Child Alert następuje wyłącznie po spełnieniu pięciu ściśle określonych kryteriów. Jednym z nich jest istnienie uzasadnionego podejrzenia, że osoba zaginiona jest ofiarą przestępstwa związanego z pozbawieniem wolności lub jest osobą nieporadną, której dobra takie jak życie i zdrowie są bezpośrednio zagrożone.


źródło: http://www.childa...
 
nick60
"Chcesz pomóc w razie Child Alert? Skontaktuj się z nami.
Działanie systemu Child Alert opiera się na szybkim obiegu informacji oraz stałej współpracy pomiędzy Policją prowadzącą działania poszukiwawcze a podmiotami, które emitują komunikat o zaginionym dziecku wszelkimi dostępnymi kanałami komunikacji.
Z uwagi na istotne kryterium czasowe w przypadku zaginięcia dziecka w okolicznościach uzasadniających ogłoszenie Child Alert, zależy nam na współpracy z podmiotami mającymi możliwość szybkiej reakcji na naszą informację tzn. publikacji komunikatu w możliwie najkrótszym czasie (radio, TV, portale internetowe, elektroniczne tablice informacyjne i reklamowe).
Komunikaty mają formę graficzną (dostosowaną do parametrów różnego typu wyświetlaczy) oraz tekstową dla nadawców radiowych."
W celu zgłoszenia chęci współpracy prosimy o kontakt z naszym Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych:
http://www.childa...pomoc.html

Marta, chyba nie dostałaś odpowiedzi od CPOZ, a teraz sami proszą o kontakt. Napiszesz??
 
marta wawa
Jasne !
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.07 - 23 zapytań MySQL 6,159,822 unikalnych wizyt