Seo tools

www.szukamywas.pl - Forum dyskusyjne: Jerzy Ch. (Data zaginięcia 1958/01/01)
Kwiecień 17 2021 06:25:44
Nawigacja
· Start
· Forum
· Regulamin
· Plakaty do pobrania
· Pinterest
· Kanał Youtube
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 138
· Najnowszy użytkownik: aga__0145
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jerzy Ch. (Data zaginięcia 1958/01/01)
lornetka
Jerzy Ch.
Data zaginięcia 1958/01/01
wiek obecnie 74 lata

Ostatnie miejsce pobytu: Zabrze
Edytowane przez lornetka dnia 15-03-2015 02:19

elin
Itaka:
http://www.zagini...by/?o=1556

Artykuł, gdzie są informacje o Jerzym, dostęp, niestety płatny, bo to już archiwalne wydanie:
http://archiwum.r...nHash=true

Wykupiła dostęp, więc cytuję:

Zofia M. ma dzisiaj 66 lat, mieszka w Żarach w Lubuskiem. Od czterdziestu sześciu lat czeka na powrót brata. Starszy o półtora roku Jerzy Ch. zaginął w 1958 r. Miał 21 lat.

- Mieszkaliśmy w Zelowie koło Bełchatowa. Jerzy skończył zawodówkę, był ślusarzem. Była nas w domu trójka, ojciec zmarł i wychowywała nas mama. Jerzy był niespokojnym duchem. W 1958 r. wyjechał na Śląsk, aby tam szukać szczęścia. Od tamtego czasu się nie odezwał - opowiada przebywająca już na emeryturze Zofia M.
Rodzina zaczęła szukać Jerzego dopiero po roku. - Byliśmy zajęci sobą, rodziły się dzieci, myśleliśmy, że Jerzy sam się odezwie, jak sobie ułoży życie. Po roku bez wiadomości poprosiłam męża, by poszedł na milicję - dodaje.
Trzy razy Zofia pisała do Czerwonego Krzyża. Bez skutku. W nowej Polsce Zofia M. zaczęła szukać brata przez policyjne komendy, Internet, Fundację Itaka, stworzoną, by poszukiwać zaginionych i pomagać ich rodzinom.
- Dostałam informację z policji. W bazie danych odnaleźli notatkę z 1985 r. Mężczyzna o tym samym co brat imieniu, nazwisku i dacie urodzenia spędził dwa miesiące w areszcie w Zabrzu. Potem ślad się urwał, ale ja już wiem, że jak Jerzy żył 20 lat temu, to być może wciąż żyje. Czekam, że się odezwie, że wytłumaczy, dlaczego tak postąpił...
Edytowane przez elin dnia 01-02-2015 19:00

Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się