Seo tools

www.szukamywas.pl - Forum dyskusyjne: Lutz S. (Data zaginięcia 2003/01/17)
Kwiecień 12 2021 22:08:46
Nawigacja
· Start
· Forum
· Regulamin
· Plakaty do pobrania
· Pinterest
· Kanał Youtube
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 138
· Najnowszy użytkownik: aga__0145
Zobacz temat
 Drukuj temat
Lutz S. (Data zaginięcia 2003/01/17)
lornetka
Lutz S.
Data zaginięcia 2003/01/17
Wiek w dniu zaginięcia: 42 lata

Ostatnie miejsce pobytu: Koziegłowy

Półtora roku temu zniknął Lutz Steindorf. Choć w wyjaśnienie zagadki zaangażowano policję czterech krajów i Interpol, nadal nie wiadomo, co się stało z obywatelem Niemiec.

Było piątkowe popołudnie 17 stycznia 2003 roku. 44-letni Lutz Steindorf zakończył pracę. Był członkiem zarządu polskiego oddziału austriackiej firmy „Hawle”, która swoją siedzibę ma w podpoznańskich Koziegłowach.

- Od tamtej pory nie dał znaku życia - wspomina dyrektor Krzysztof Muszyński, który doskonale znał zaginionego mężczyznę. - Miał wprawdzie trudny charakter, ale nic nie wskazywało na jego jakiekolwiek problemy. Nie znałem jednak dobrze jego życia prywatnego - dodaje.

Po weekendzie Steindorf nie pojawił się w pracy. Nikt ze współpracowników nie wiedział dlaczego. Nie pojawił się na umówionych spot -kaniach. Nie odbierał także telefonu komórkowego. To było niepodobne do niego.

- Nigdy wcześniej podobna sytuacja nie miała miejsca. Zawsze pracował z niemiecką solidnością - zapewnia K. Muszyński.

Z tego właśnie powodu szefowie „Hawle” poważnie zaniepokoili się i powiadomili policję. Natychmiast wszczę- to poszukiwania, które od pierwszego dnia przynosiły niespodzianki. Mężczyzna wynajmował mieszkanie w Koziegłowach.

- Wyglądało to tak, jakby Lutz Steindorf po prostu wyszedł na chwilę. Wszystko było na swoim miejscu. Żadnych śladów szamotaniny, czy nagłego wyjazdu - opowiada nadkomisarz Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy poznańskiej policji.

Na pewno też zaginiony Niemiec nie skorzystał ze swojego samochodu, bo ten stał pod jego blokiem. W aucie również nie znaleziono śladów krwi. Dlatego trudno było przyjąć konkretną wersję wydarzeń.

Steindorf mógł paść ofiarą przestępstwa, ale nie było ku temu żadnych przesłanek. Mógł zrezygnować z życia w Polsce i wyjechać, ale nie miał do tego powodów.

- W firmie wszystko było w porządku - zapewnia dyrektor Muszyński.

Dokładnie sprawdzono życie prywatne Steindorfa. Od trzech lat przebywał w Polsce i miał kartę stałego pobytu. Był samotnikiem, choć nie unikał kontaktów z kobietami. Z żadną jednak nie było związany na dłużej. Nie miał nałogów, ani długów. Policja nie znalazła ani jednego punktu zaczepienia. Sprawdzono linie lotnicze i autokarowe, ale znowu bez efektu.

Przełom w poszukiwania nastąpił po kilku dniach. Z zagranicy nadeszła informacja, że ktoś wykorzystał karty kredytowe, do których u- poważnienie miał tylko Steinforf. Jedna wypłata została zrealizowana 19 stycznia w Belgii, a druga następnego dnia w Paryżu. W sumie wypłacono równowartość ponad 20 tys. zł.

Nadal jednak nie wiadomo kto tego dokonał. Przez to poszukiwania utknęły w martwym punkcie. Obecnie wszyscy czekają na informację z Francji. Tamtejsze bankomaty mają zamontowane kamery. Być może nagrana została osoba wypłacająca pieniądze z karty Lutza Steindorfa. Co się stanie, jeśli był nią zaginiony Niemiec?

- Nadal będziemy prowadzić poszukiwania - zapewnia nadkomisarz Borowiak.

Dowiedzieliśmy się także, że swoją akcję równolegle prowadzą również niemieccy policjanci. Ich o zaginięciu Steindorfa zawiadomiła siostra mężczyzny mieszkająca w Niemczech.

Nieoficjalnie wiadomo, że wyniki poszukiwania prowadzonych za Odrą są równie mizerne. Niewiele też wniosło zaangażowanie w sprawę Interpolu.

- Cały czas zakładamy, że Lutz Steindorf żyje. Nie ma bowiem absolutnie żadnych przesłanek, aby myśleć inaczej - tłumaczy rzecznik poznańskiej policji.
https://poznan.na...c1-5965753
Edytowane przez elin dnia 02-08-2020 10:07
 
nick60
Aktualny link do itaki: http://www.zagini...by/?o=1736
Edytowane przez elin dnia 02-08-2020 10:07
 
elin
Poznańska policja nie ma wątpliwości, że padł ofiarą zbrodni.
https://www.ipla....41a9f01a38
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.09 - 23 zapytań MySQL 6,159,922 unikalnych wizyt